Rannu vald18. September 2017
Internet Koju programm ootab kuni 31. oktoobrini 2017 avaldusi

Lugupeetud Rannu valla elanik!

Anname teada, et on käimas huviliste kirjapanek programmi Internet Koju, mille eesmärk on tuua kiire internetiühenduse kaabel koju kõigile soovijatele Tartu maakonna igas paigas. Tänan kõiki kes on Rannu vallas juba registreerunud, allpool on info neile, kes ei ole seda teinud kas seetõttu, et ei ole sellest siiani kuulnud või siis kahtlevad selles. Loodan et allpool on põhjalik selgitus ja vastused sinu küsimustele.

Valguskaabli saab tellida kõigisse Tartu maakonnas asuvatesse hoonetesse – olenemata sellest, kas need asuvad maal või linnas. Ühenduse saavad nii erakliendid kui ettevõtted ja organisatsioonid. Kiiret ühendust soovitan kindlasti taotleda ka neil, kel internet praegu kasutuses läbi mobiilivõrgu või vasest kaabli. Valguskaablivõrk annab palju kiirema ja töökindlama ühenduse.

Projektiga ei saa liita hooneid, kus on valguskaabel juba olemas või kuhu juba plaanitakse valguskaabel vedada.

Projekti rahastatakse suures osas riigieelarvest, seetõttu on liituja ühekordne kulu ainult 150 eurot. Samas juhin tähelepanu, kui soovite ka teenuseid tarbida, siis selle eest tuleb eraldi tasuda ettevõttele, kelle käest teenuse tellite. Projekti käigus ette nähtud liitumistasu on küllaltki sümboolne - üksiku projekti raames valguskaabli majja tellimine võib maksta 10 000 eurot ja enamgi. Nii võib eeldada, et valguskaabli majja vedamine tõstab kogu kinnisvara hinda oluliselt rohkem kui 150 eurot.

Lisaks internetile saab kaabli kaudu tarbida ka teisi teenuseid nagu televisioon, telefon, valveteenus jms. Valguskaabli olemasolu tagab võimaluse nii täna kui tulevikus muretult vaadata kõrge kvaliteediga telepilti, teha kõrge resolutsiooniga videokõnesid ja edastada valvekaamerate pilti üle interneti. Kiire ja stabiilne internetiühendus võimaldab teha kaugtööd ning vahetada infot läbi pilveteenuse.

Soovitan kõigil, kes on kiiret ühendust võimaldavast valguskaablist huvitatud, panna end enne augusti lõppu kirja veebilehel internetkoju.ee. Nii tekib huviliste hulgast ülevaade.

Kui soovijate arv jääb väikseks, siis projekti ei käivitata ning Tartumaa jääb sellest võimalusest ilma. Seega palun endast märku anda, seda enam, et kirjapanek ei too kohustust liituda ega maksta tasu.

Vaata ka: internetkoju.ee

Loe ka olulist lisainfot, kui sul tekkis küsimusi: LISAINFO


Registreerumine pikendatud kuni 31.10.2017.

Lugupidamisega

Maano Koemets

Rannu vallavanem

Uudiste arhiiv

Järve tee 1 detailplaneeringu menetlus jätkub
21. September 2017

Rannu Vallavalitsuse 16.05.2017. a korraldusega nr 169 on suunati avalikule väljapanekule Järve tee 1 kinnistu ...

Sügislaat Elvas
20. September 2017

23.septembril Elvas Kultuurikeskuse parklas SÜGISLAAT. Oodatud on talukaupade, eestimaise omatoodangu, käsitöö, ...

Internet Koju programm ootab kuni 31. oktoobrini 2017 avaldusi
18. September 2017

Lugupeetud Rannu valla elanik! Anname teada, et on käimas huviliste kirjapanek programmi Internet Koju, mille ...

Nädala eelinfo 18.-24. september
18. September 2017

Teisipäev, 19. september

Nädala eelinfo 11. - 17. september
11. September 2017

Esmaspäev, 11. september
Webalizer statistika
doIT